KLASISKĀS MĀKSLAS GALERIJA

ANTONIJA

Brīvības iela 157, Rīga, LV-1012. Tālr. 67338927, 29210081. E-pasts: galerija@antonia.lv. http://www.antonia.lv

Darba laiks: Pirmdiena– Piektdiena 1000–1800, Sestdiena 1100-1700, Svētdiena – slēgts.

Klasiskās mākslas galerija „ANTONIJA” sadarbībā ar biedrību “Piena Ceļš” rīko
MĀKSLAS DARBU LABDARĪBAS IZSOLI

“Meistari un studenti”

galerijas telpās Brīvības ielā 157, Rīga

Darbu izstāde no 29.11.2011 līdz 9.12.2011

Izstādes atklāšana 2011. gada 28. novembra, plkst. 17:30

Klasiskās mākslas galerijas „Antonija” sadarbībā ar biedrību “Piena Ceļš” rīko MĀKSLAS DARBU LABDARĪBAS IZSOLI “Meistari un studenti”. Labdarībai veltīto izstādi, kas noslēgsies ar darbu izsoli, varēs apskatīt no 2011. gada 28. novembra līdz 9. decembrim galerijas telpās. /kas ir 20? Ja izsoles skaits, tad to nevajag, nevajag arī, ja tas ir darbu skaits. Ja tas ir gadsimts, tad jāraksta 20.gs./

Preses konference 2011. gada 30. novembrī plkst. 15.00 /kur? Galerijas telpās?/

„Mēs šodien stādām savā sētā zīli ar cerību, ka no tās izaugs koks, kuru kādreiz sauks par «dižozolu».”

Anita Kļaviņa

„Latvija ir bagāta zeme. Tai piemīt sava neatkārtojama ainava, kuru tikai nedaudz skāris urbanizācijas process. Tomēr, manuprāt, lielākā vērtība ir tās kultūra – gan etnogrāfiskais mantojums, gan modernā māksla, kuru radījuši un joprojām turpina radīt dzejnieki un rakstnieki, komponisti un dziedātāji, režisori un aktieri, gleznotāji, grafiķi, dizaineri un amatnieki. Svarīga loma šajā procesā atvēlēta galvaspilsētai Rīgai, tomēr katrā novadā ir savi izcili talanti un līdzās vecmeistariem darbojas jaunieši, arī tādi, kuri sevi tikai piesaka lielajā kultūras apritē. Tieši šos „jaunpienācējus” nepieciešams visvairāk atbalstīt, lai viņi varētu attīstīties un pilnveidoties un, ņemot vērā pašreizējos smagos ekonomiskos apstākļus, nezaudētu ticību saviem spēkiem.

Šis mērķis ir daļa no nevalstiskās organizācijas „Piena ceļš” programmas, kuras iniciatore ir Anita Kļaviņa. Organizācija par savu uzdevumu izvirzījusi aizsargāt un veicināt Dabas un Cilvēces kā materiālo, tā kulturālo Mantojumu. Iecerētais darbības spektrs ir plašs, taču vispirms paredzēts uzbūvēt uz organizācijai piederošas platības Rugāju novadā mītni kā atbalsta punktu jauniešiem, kas beiguši studijas un sākuši  meklēt darbu, bet  grib vēl papildināties ar praksi meistaru uzraudzībā  mākslas, amatniecības, tehnoloģiju jomās  un  ievirzi  ekoloģijā.  Projekts domāts visiem profesionāli izglītotiem jauniešiem, kuriem ir drosme  savstarpēji iepazīties un sadarboties ar vecajiem « meistariem »,  kopīgi ieraudzīt  un novērtēt savas personīgās spējas un dotības, vēlme iemācīties strādāt partnerības veidā un būvēt pašiem jaunu sadzīves  sistēmu, kur vārds « konkurents » tiek nomainīts ar « sabiedrotais »  !   Praksesobjekti paredzēti attīstot esošo vidi gan mākslinieciskā, gan tehnoloģiski modernā veidā, lai ar tiem veicinātu  jaunas idejas un  uzņēmumu iespējas jauniešiem.

Lai atbalstītu jaunās organizācijas ieceru īstenošanu, «Meistari un studenti» kopā ar labestīgiem ziedotājiem divas reizes gadā rīkos labdarības izsoles galerijas «Antonija» vadībā, kurās gūto ienākumu daļu viņi ziedos biedrībai, lai veicinātu ne vien tikai tās būvdarbus, bet arī pedagoģiskus pasākumus. 9 decembra «Meistari un studenti» izsole ir pirmā un kā pats pirmais tās atbalstītājs tai pieteicās Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Osvalds Zvejsalnieks, kurš ne tikai gleznās, bet arī ar savu aizrautīgo entuziasmu ir veicinājis Latgales novada mākslas uzplaukumu un atpazīstamību pasaulē,  tagad ziedo biedrībai vienu no saviem izteiksmīgajiem darbiem, kurā manāma garam un dabai veltīta mīlestība. Ar tādiem pašiem nolūkiem piebiedrojās Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas skolas pedagoģe Aija Jurjāne un Alūksnes Mākslas skolas vadītājs Ojārs Vēliņš. Savu artavu nākotnes vīzijas materializācijai ziedo Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studenti un absolventi, kā arī Alūksnes Mākslas skolas pedagogi un audzēkņi. Arī privātpersonas, kuras vēlējās atbalstīt šī centra veidošanu, ir nodevušas izsolē īpašumā turētos latviešu mākslas darbus.

Nav brīnums, ka šis projekts sastapies ar sapratni un atsaucību Latgales un Vidzemes jauniešos, uz kuriem tiek liktas lielas cerības nākotnē. Aicinām ikvienu atbalstīt šo labdarības izsoli un iegādāties latviešu mākslinieku darbus! Mums ir pārliecība, ka  visu darbību brīnumainais iesākums atrodas Iztēlē, Ticībā, Cerībā un ka pasākumi ir veiksmīgi, ja tie pamatojas uz prātu, zināšanām un praksi.”

Inta Pujāte                                                                 http://www.antonia.lv (skatīt 20. izsoli)